• Trzeciomajowy kotylion

• 30 kwietnia 2024r. w  naszej szkole został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczno – Techniczny pt: „Trzeciomajowy kotylion”. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, rozpoznawanie symboli narodowych, rozwijanie wyobraźni i  umiejętności posługiwania się różnymi technikami. Konkurs skierowany był do dzieci z  oddziału przedszkolnego i uczniów klas I – III.  Udział wzięło w nim 11 uczestników ( 8 uczniów  i 3 dzieci z oddziału ). Oceniano staranność i  estetykę wykonanej pracy. Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:

Kategoria  klas I – III:

I – miejsce : Hanna Bajwoluk

I – miejsce: Dawid Ogórek

II – miejsce: Oliwier Krzyś

II – miejsce: Maja Marczuk

III – miejsce: Dominik Winnik

III – miejsce: Emilia Droździel

III – miejsce: Nikola Kuźma

III – miejsce: Piotr Stoń

Kategoria dzieci z oddziału przedszkolnego:

I – miejsce: Michał Malec

I – miejsce: Aleksander Buchaj – Sobczak

I – miejsce: Julia Kuczeruk

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

• 233 rocznica uchwalenia Komstytucji 3 Maja

• Rocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja to ważne dla Polaków święto. W XVII wieku państwo polskie przeżywało poważny kryzys. Władza królewska była bardzo słaba, walki wewnętrzne niszczyły kraj, w rzeczywistości rządzili magnaci. Jednak w naszej historii nie brakowało ludzi,  dla których ojczyzna stanowiła najwyższą wartość. Uchwalona przez Sejm Wielki konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą.

Dla podkreślenia rangi tej rocznicy uczniowie naszej szkoły 30 kwietnia 2024 roku wraz  z panią Dorotą Stoń przygotowali program słowno – muzyczny . Była to bardzo interesująca lekcja historii nacechowana głębokim patriotyzmem.