• Bezpieczeństwo podczas wakacji

• Sierżant sztabowy Kamil Piluś i asp. Tomasz Bentkowski z Posterunku Policji w Miączynie 21 czerwca 2023 roku spotkali się ze wszystkimi przedszkolakami i uczniami Szkoły Podstawowej w Zawalowie.

Tematem spotkania, oprócz przestrzegania bezpieczeństwa w czasie wakacji i zakazie korzystania z niestrzeżonych akwenów wodnych, były zagrożenia czyhające na młodzież i dzieci podczas korzystania z Internetu oraz samotnego przebywania w domu. Funkcjonariusze przypomnieli także o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych.

• „Mama i tata, najpiękniejsze słowa świata”

• 7 czerwca 2023 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny – ogromnie ważną uroczystość dla całej społeczności szkolnej.  Uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowali część artystyczną, w której zaprezentowano piękne tańce, wzruszające wierszyki i piosenki, będące wyrazem podziękowania i miłości dla rodziców. Po odśpiewaniu tradycyjnego "Sto Lat" uczniowie wręczyli swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki, jako dowód wdzięczności za ich miłość i wsparcie.

Po części artystycznej przenieśliśmy się na przyszkolny plac zabaw, gdzie czekały na nas różnorodne smakołyki. Grillowane kiełbaski, owoce, napoje oraz słodkie i słone przekąski zadowoliły podniebienia wszystkich uczestników. Nie zabrakło również rozgrywek sportowych i gier, które cieszyły się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. Atrakcji było pod dostatkiem - dzieci mogły skorzystać z kącika malowania twarzy, a każdy uczeń otrzymał słodki upominek w postaci lodów i batona.

W związku z ogólnopolską akcją organizowaną przez Caritas Polska uczniowie otrzymali Pudełka Szczęścia ze słodyczami i maskotkami. Podarunki wywołały uśmiech i szczęście na twarzach wszystkich dzieci.

Był to wyjątkowy dzień pełen radości i chwil spędzonych wspólnie z rodziną, które na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

• Radość z pomagania 2023

• 31 maja najmłodsze dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w imprezie plenerowej „Radość z pomagania 2023” organizowanej przez Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych.

Po potwierdzeniu przybycia delegacja szkoły przekazała organizatorom 6 worków nakrętek na cele charytatywne.

Dzieci miały możliwość  uczestniczenia w grach i zabawach prowadzonych przez animatorów, świetnie bawiły się w wesołym miasteczku, skorzystały z poczęstunku przygotowanego dla wszystkich przybyłych gości: pieczonych kiełbasek, różnorodnych wypieków, napojów, lodów… Smakołykom nie było końca.

Najodważniejsze dzieci miały okazję obejrzeć od środka wóz strażacki pobliskiej załogi Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wyjazd bardzo podobał się naszym najmłodszym dzieciom, świadczyły o tym roześmiane i wesołe buzie.

• WYCIECZKA SZKOLNA DO CHEŁMA

31 maja 2023 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-VIII wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę szkolną do Chełma.

W pierwszej kolejności uczniowie zwiedzali wystawy stałe Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza. Zapoznały się z dawnym zbieractwem, myślistwem, rybołówstwem, garncarstwem czy wystrojem dawnych domów.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Chełmskich Podziemi Kredowych. Z wielkim zainteresowaniem wszyscy słuchali pani przewodnik, która w ciekawy sposób opowiadała o jedynej takiej kopalni w Europie. Spacer kredowymi korytarzami dostarczył niezapomnianych wrażeń. Zapoznaliśmy się z licznymi ekspozycjami geologicznymi, archeologicznymi i historycznymi. Wielką atrakcją było również spotkanie z legendarnym duchem Bieluchem – strażnikiem podziemnych korytarzy.

Ostatnią atrakcją był pobyt w Grodzie Choina Horodycze, w którym odbyły się m.in. nauka pisania gęsim piórem, pokaz i przymierzanie uzbrojenia, rysowanie na kamieniu krzemiennym rylcem. Wszyscy uczniowie mimo zmęczenia wzięli też udział w grach i zabawach zręcznościowych: łowieniu ryb, strzelaniu z łuku, przeciąganiu liny. Gospodarze zorganizowali konkurs taneczny „Słowiańska dyskoteka”. Najlepsi tancerze otrzymali nagrody.

Pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu.

Wycieczka przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze.