• Dzień Babci i Dziadka

• Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole od zawsze jest wyjątkowym świętem, pełnym radości, uśmiechów i miłości. 24 stycznia odbyła się uroczysta akademia, na której dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I- VIII prezentowali swoje umiejętności artystyczne, tańcząc, śpiewając piosenki, recytując wiersze i prezentując program artystyczny. Teksty piosenek i wierszy pełne były serdecznych życzeń, wdzięczności oraz miłości, tworząc magiczne i pełne uniesienia chwile. Uwieńczeniem akademii było „Sto lat” odśpiewane z akompaniamentem akordeonu, który dodał niepowtarzalnego charakteru całej uroczystości.

Chcąc wyrazić swoją wdzięczność i miłość wszyscy uczniowie i przedszkolaki własnoręcznie przygotowali upominki, które wręczyli swoim Babciom i Dziadkom -  nie zabrakło wzruszeń i łez szczęścia. Po części artystycznej dzieci miały okazję spędzić czas z Babciami i Dziadkami podczas poczęstunku. Wszyscy razem delektowali się pysznymi ciastami, kawą i herbatą, dzieląc się wspomnieniami i ciesząc się wzajemną obecnością. Kiedy emocje trochę opadły i każdy wyprzytulał swoje Babcie i Dziadków nadszedł czas na wspólne śpiewanie z  akompaniamentem akordeonu, nie zabrakło także tańców i zabawy.

Nasi ósmoklasiści przygotowując występ dla dziadków z okazji ich święta zrealizowali zadanie 12. Kochamy babcie i dziadków z modułu III. Kocham, lubię, szanuję z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.

W tym dniu odbyła się też „Choinka szkolna”. Wszyscy bawili się przy muzyce i zabawie prowadzonej przez DJ-a. Miłym akcentem tego dnia była wizyta Mikołaja, który pamiętał o prezentach dla wszystkich dzieci.