• Wielkanocna sprzedaż Caritas

• Jak co roku w Wielkim Poście Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej oferowało zakup paschalików oraz czekoladowych baranków. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas prowadziła sprzedaż w naszej szkole  oraz przy współpracy z parafią w kościołach : p.w. Matki Bożej Różańcowej w Zawalowie oraz w kaplicy w Koniuchach. Mieszkańcy Zawalowa oraz pobliskich wsi z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję poprzez zakup tych produktów.

Symboliczny Paschalik można było zapalić podczas wielkanocnego śniadania, ozdabiając stół jego światłem. Przypominał o religijnym charakterze Świąt Zmartwychwstania, obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w każdej sferze naszego życia, którego światło Ewangelii oświeca drogę każdego człowieka. To światło wzywa nas do podążania za Zmartwychwstałym Chrystusem i daje świadectwa – oświetla naszym bliźnim drogę do Boga.

Wszystkim osobom dziękujemy  za wsparcie.

• Dzień Zdrowia – prelekcja z pielęgniarką

• 7  kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji w dniu 12 kwietnia zaproszenie do naszej szkoły przyjęła szkolna pielęgniarka pani Renata Długosz. Uczniowie z wielką uwagą i zaciekawieniem słuchali słów zaproszonego gościa, poznając zasady zdrowego stylu życia. Pani pielęgniarka zwróciła uwagę na prawidłowe odżywianie, zachowanie higieny osobistej i otoczenia, odpowiednią  ilość snu,  przestrzegała przed uzależnieniami. Po prelekcji uczniowie chętnie zadawali pytania, na które pani cierpliwie i wyczerpująco odpowiadała.

Z okazji Dnia Zdrowia na szkolnym korytarzu została wyeksponowana gazetka dotycząca profilaktyki czerniaka przygotowana przez uczniów klasy VII  i VIII w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka – edycja 2021/2022.

• Żonkilowa kwesta

• 10 kwietnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką opiekuna Samorządu Uczniowskiego zorganizowali i przeprowadzili kwesty przy kościele parafialnym w Zawalowie i kaplicy w Koniuchach na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Wszyscy parafianie, którzy wspomogli działalność hospicjum otrzymali bibułowe żonkile – symbole nadziei i walki z chorobą nowotworową.

Kwesta była jedną z form realizacji kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei 2022”.