• Dzień Dobra

• Dzień Dobra – to święto patronalne Caritas, największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce.

W dniu 2 czerwca 2022 r. Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej w Zawalowie organizowało Dzień Dobra. W tym dniu cała społeczność szkolna integrowała się ze społecznością lokalną. Nasi wolontariusze jak i pozostali uczestnicy wzięli udział w imprezie plenerowej na świeżym powietrzu. Największą atrakcją tego dnia była dmuchana zjeżdżalnia. Odbyły się również gry i zabawy sportowe, poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla, owoców, napoi oraz pokazy zawalowskiej ochotniczej straży pożarnej. Tego dnia każdy uczestnik – ten mały i duży – bawił się świetnie i z niechęcią opuszczał nasz szkolny plac zabaw.

• Cudownych Rodziców Mam!

Pod takim hasłem odbyło się w naszej szkole Święto Rodziny. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów oraz przedszkolaków. Poprzez  wiersze, piosenki i tańce dzieci dziękowały za miłość i dobro płynące z rodzinnego domu. Nie zabrakło również upominków dla rodziców własnoręcznie wykonanych przez uczniów.

Po części artystycznej wszyscy przenieśli się na przyszkolny plac zabaw, gdzie na dzieci czekała  dmuchana zjeżdżalnia, która cieszyła się dużą popularnością nie tylko wśród najmłodszych. Wśród przygotowanych atrakcji pojawiły się pokazy strażackie, nie zabrakło również rozgrywek i zawodów sportowych. Zabawy oraz aktywność fizyczna na świeżym powietrzu zaostrzyły wszystkim apetyty - dla zgłodniałych przygotowane zostały przepyszne kiełbaski z grilla, owoce i napoje. Nie zabrakło również łakoci w postaci lodów, waty cukrowej czy popcornu. Tego dnia uśmiechy gościły na twarzach wszystkich przybyłych, każdy bawił się wyśmienicie – nic dziwnego, że niektórzy opuszczali plac szkoły z niechęcią ;)

• Rajd pieszy „Dzień Dziecka 2022”

• W Dniu Dziecka uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII uczestniczyli wraz z uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Zamościu w rajdzie pieszym. Celem rajdu było propagowanie turystyki pieszej i aktywne spędzenie czasu. Trasa obejmowała miejscowości Horyszów – Horyszów Kolonia – Czartoria – Zawalów.

Na mecie na  uczestników czekało ognisko i poczęstunek. Gdy wszyscy posilili się, przyszedł czas na gry i zabawy integracyjne na boisku szkolnym. Uczniowie rywalizowali w przeciąganiu liny, wyścigach w workach oraz rzucie jajkiem na odległość w parach. Dalsze rozgrywki uniemożliwiły opady deszczu.  Uczniowie w dobrych nastrojach, zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu.

• Radość z pomagania 2022

• 31 maja 2022 r. uczniowie klas I-III pod opieką p. Dominiki Krzyś, p. Urszuli Bajwoluk i rodziców udali się do Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych na imprezę planerową pt. „ Radość z pomagania 2022”.Głównym celem było uwrażliwianie uczniów na potrzeby i emocje innych osób oraz aktywne i zdrowe spędzanie czasu wolnego.

Dzieci brały udział w grach, zabawach i konkurencjach sportowych. Największymi atrakcjami były : trampoliny, zjeżdżalnie, suchy basen z piłeczkami oraz malowanie twarzy. Wśród uczniów znalazły się osoby odważne, które wystąpiły na scenie śpiewając piosenkę, za co otrzymały drobne upominki. Czas umilały występy muzyczno– taneczne oraz poczęstunek. Dla wielbicieli zwierząt była możliwość zobaczenia mini zoo, które znajduje się na terenie Hospicjum. Wszyscy wrócili zmęczeni ale zarówno szczęśliwi z przebiegu minionego dnia.

Serdecznie dziękujemy Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych za możliwość udziału w tak pięknym wydarzeniu.