Nowa galeria Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 została dodana do albumu fotograficznego
Aktualności z życia szkoły
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025
- 30
Gminne Święto Rodziny 2025
Nowa galeria Gminne Święto Rodziny 2025 została dodana do albumu fotograficznego
12
Bezpieczeństwo podczas wakacji
Młodszy aspirant Artur Bednarek z Posterunku Policji w Miączynie 24 czerwca 2025 roku spotkał się ze wszystkimi przedszkolakami i uczniami Szkoły Podstawowej w Zawalowie.
Tematem spotkania, oprócz przestrzegania bezpieczeństwa w czasie wakacji i zakazie korzystania z niestrzeżonych akwenów wodnych, były zagrożenia czyhające na młodzież i dzieci podczas korzystania z Internetu oraz samotnego przebywania w domu. Funkcjonariusz przypomniał także o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych.
Kilometry Dobra - podziękowanie
Przedszkolaki na wyjeździe
Dnia 11 czerwca 2025 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcami oraz rodzicami wybrały się na wycieczkę do Zamościa. Pomimo deszczowej pogody z dobrymi humorami odwiedziliśmy salę zabaw ,,Nemo”, w której dzieci mogły ,,wyszaleć” się do woli. Basen z kulkami, strzelanie piłeczkami, jazda na autkach, układanie gigantycznych klocków, wspinaczka - to tylko niektóre z zabaw, które dzieci miały do dyspozycji. Przedszkolaki z wielką radości korzystały z atrakcji dostępnych na sali. Miały również możliwość zrobienia tatuażu, a także skorzystać z tablicy pełnej gier edukacyjnych. Po udanych zabawach dzieci napełniły swoje brzuszki przepyszną pizzą. Zmęczone, a jednocześnie zadowolone i szczęśliwe wróciły bezpiecznie do przedszkola.
10
Relacja z Rowerowego Rajdu – Świdniki 2025
W piątek, 30 maja br. odbył się Rajd Rowerowy – Świdniki 2025 organizowany przez Wójta Gminy Miączyn przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miączynie, SP w Miączynie, Posterunkiem Policji w Miączynie oraz Jednostkami OSP z terenu Gminy Miączyn.
Uczestnicy rajdu naszej szkoły pokonali trasę Zawalów – Czartoria – Świdniki. W wyprawie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół z terenu Gminy Miączyn, ich rodzice oraz nauczyciele.
Przed wyjazdem uczestnicy rajdu zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych oraz otrzymali odblaskowe kamizelki. Trasa rajdu wiodła naszych uczestników malowniczymi bocznymi drogami z Zawalowa do Świdnik przez Czartorię. Na mecie czekał na wszystkich posiłek regeneracyjny w postaci pysznych kiełbasek oraz cukrowej waty. Dla uczestników rajdu przygotowano wiele imprez rekreacyjno – sportowych: m.in. strzelanie z łuku, rzut podkową, rzut woreczkami, taniec „Belgijka”. Wojskowy Klub Strzelecki "Technik" zaprezentował broń palną i zorganizował piknik strzelecki. Dodatkową niespodzianką było spotkanie ze Stowarzyszeniem Historyczno-Eksploracyjnym "REJONIV".
Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali funkcjonariusze posterunku policji oraz strażacy OSP Horyszów.
Udział w Rajdzie Rowerowym „ Ku zdrowiu” to nie tylko promocja aktywnego trybu życia, ale także sposób na integrację społeczności z lokalnym środowiskiem. To doskonała lekcja w terenie sprzyjająca rozwijaniu turystyki rowerowej, wdrażaniu przepisów ruchu drogowego, popularyzacji walorów krajobrazowych i architektonicznych najbliższej okolicy.
12
Pudełka Szczęścia
2 czerwca 2025 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny – ogromnie ważną uroczystość dla całej społeczności szkolnej.
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas II-III zaprezentowali część artystyczną orazpokazy taneczne będące wyrazem podziękowania i miłości do rodziców. Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat” uczniowie wręczyli swoim rodzicom kwiaty jako dowód wdzięczności za ich miłość i wsparcie.
Po części artystycznej odbył się poczęstunek dla wszystkich uczestników.
W związku z ogólnopolską akcją organizowaną przez Caritas Polska uczniowie naszej szkoły otrzymali „Pudełka szczęścia”, które wypełnione były słodyczami. Podarunki wywołały uśmiech i szczęście na twarzach wszystkich dzieci.
Był to wyjątkowy dzień pełen radości i chwil spędzonych wspólnie z rodziną, które na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci. Dzień Rodziny był doskonałą okazją do integracji całej społeczności szkolnej.
Święto Mamy i Taty
2 czerwca 2025 roku odbyła się akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Danuta Sobczak witając wszystkich zaproszonych gości oraz składając piękne, wzruszające życzenia dla wszystkich rodziców oraz dzieci. Po krótkim wstępie nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Klasa II i III zaprezentowały montaż słowno–muzyczny recytując wiersze oraz śpiewając piosenkichwytające za serce. Oddziały przedszkolne w rytmicznych ruchach przedstawiły swoje tańce. Za miłość, dobroć oraz trud wychowania rodzice zostali obdarowani przez swoje dzieci upominkiem w postaci róży. Wszystkie dzieci z okazji niedawno obchodzonego Dnia Dziecka otrzymały ,,Pudełka szczęścia” dzięki akcji zorganizowanej przez Caritas. Podarunki wywołały uśmiech i wielką radość na twarzach naszych dzieci. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość skosztowania smacznych grillowanych kiełbasek, a także lodów. Dzień ten upłynął nam w sympatycznej oraz przyjaznej atmosferze.
5
„KILOMETRY DOBRA”
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu organizuje zbiórkę dla dzieci ,,Kilometry Dobra”. Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zwróciło się do SKC w Zawalowie z prośbą o przeprowadzenie zbiórki fantów: książek, zabawek, maskotek, gier planszowych, przyborów szkolnych. Wspólnymi siłami udało nam się uzbierać dużą ilość potrzebnych rzeczy. Środki finansowe uzyskane z loterii zostaną przeznaczone na adaptację i remont budynków Stowarzyszenia oraz działań prowadzonych na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Składamy serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej za udział w tej akcji. Jest nam niezmiernie miło, że kolejny raz mogliśmy pomóc.
Wycieczka szkolna w Bieszczady
19 maja 2025r. cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami i rodzicami udała się na wycieczkę do województwa podkarpackiego. Pierwszym punktem naszej podróży było zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku - pierwszego i największego pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficznego w Polsce. Galicyjski rynek – obraz centrum miasteczka z XX wieku przybliżył nam kulturę jego mieszkańców. Mieliśmy możliwość obejrzenia m.in. domów mieszkalnychz tamtych czasów, domu nauczyciela oraz zakładów pracy. Podczas pobytu na rynku czas umilał nam przewodnik, który chętnie dzielił się swoją bogatą wiedzą. Zwiedziliśmy także drewnianą Synagogę z Połańca, która jest repliką XVIII wiecznej bóżnicy spalonej w czasie II wojny światowej. Kolejnym punktem naszego wyjazdu był przejazd gondolą nad Soliną. Widok na Bieszczady z kolei linowej ( około 75 m nad ziemią) robił ogromne wrażenie. Okazało się, że najmłodsze dzieci miały więcej odwagi w sobie niż niejeden dorosły. Ostatnim punktem naszej wycieczki był rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Najodważniejsi mogli usiąść za sterem i poczuć się jak prawdziwy kapitan. Po całym dniu zwiedzania był czas na wspólny posiłek, a każdy uczestnik miał możliwość zakupu pamiątek. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i ciekawych doświadczeń wróciliśmy do domu.
19
Występ cyrku FOKUS
6 maja naszą szkołę odwiedzili artyści z cyrku Fokus. W programie znalazły się pokazy iluzji, akrobacje na mini rowerku, żonglerka piłeczkami, maczugami i obręczami. Wiele emocji wzbudził występ połykacza ognia oraz fakira, który chodził po rozbitym szkle i ostrych maczetach. Wybrani uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać sztuczki cyrkowe, ale także brać w nich czynny udział. Występy cyrkowe dostarczyły dzieciom niezapomnianych przeżyć i wrażeń.
6
Nasi uczniowie na podium - III miejsce „Mistrzostw Biznesu dla Nastolatków”
29 kwietnia 2025 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu odbył się finał konkursu Stowarzyszenia Przyjaciół Ekonomika z zakresu edukacji ekonomicznej pt. „Mistrzostwa Biznesu dla Nastolatków” do którego zakwalifikowało się 8 zespołów. Partnerami projektu był Zespół Szkół Podstawowych Nr 1 oraz firma REVAS Sp. z o.o. Celem konkursu było wykształcenie postaw przedsiębiorczych u uczniów szkół podstawowych, wzrost wiedzy nauczycieli w zakresie wykorzystania gier symulacyjnych w kształtowaniu kompetencji przedsiębiorczych uczniów.
Uczniowie mieli za zadanie założyć i prowadzić swój biznes – sklepik szkolny. Podczas symulacji podejmowali realne decyzje biznesowe, zarządzając własnym przedsiębiorstwem. Musieli tworzyć stanowiska pracy, ustalać wynagrodzenia, kupować zdrowe produkty, wyposażenie, inwestować w reklamę tradycyjną, internetową oraz ustalać ceny.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Wiktoria Ciastoch, Dawid Krzyś, Marcin Buczak pod stałą opieką Pani Dominiki Krzyś. Zespół w finale zajął III miejsce. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową - powerbank, dyplom oraz książkę o tematyce ekonomicznej, szkoła otrzymała statuetkę.
Nasi uczniowie zdecydowanie poradzą sobie w prowadzeniu biznesu, oby ich zapał nie zniknął w przyszłości.
234 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Konstytucja 3 Maja uchwalona w 1791 roku, to jeden z najważniejszych dokumentów w historii Polski. Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie, po amerykańskiej. Jej głównym celem było wzmocnienie państwa, ograniczenie liberum veto oraz poprawa sytuacji społecznej. Dziś rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to nie tylko dzień ustawowo wolny od pracy, ale również ważna okazja do kultywowania patriotyzmu, szczególnie w środowisku szkolnym. Z tej okazji 30 kwietnia 2025 r. uczniowie klas II – VII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły montaż słowno – muzyczny pod opieką pani Doroty Stoń, pani Dominiki Krzyś i pani Justyny Danilewicz. Uroczystość przebiegła w atmosferze dumy narodowej i głębokiego szacunku dla historii. Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego oraz odświętny charakter akademii uczy szacunku do symboli narodowych, tradycji i wartości demokratycznych. Była to nie tylko żywa lekcja historii, ale też wzruszające przeżycie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.
5
Nasionka czytelnictwa
29 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej inicjatywie przygotowanej przez panią Agnieszkę Dziaduszek z Biblioteki Publicznej Gminy Miączyn - zasiali nasionka czytelnictwa.
Podczas spotkania, każdy uczeń symbolicznie „zasiał” ziarenko – metaforę nowej lektury, obietnicę odkrycia fascynujących światów ukrytych na kartach książek.
Ta symboliczna akcja połączyła troskę o naszą planetę z rozwijaniem pasji do czytania. Podobnie jak dbamy o wzrost roślin, tak pielęgnujemy w sobie ciekawość świata i wyobraźnię poprzez lekturę.
3
„DZIEŃ DOBRA CARITAS” – radosne święto dziękczynienia
W Niedzielę Miłosierdzia obchodzony jest Dzień Dobra czyli Patronalne Święto Caritas, wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas.
Z tej okazji, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w piątek 25 kwietnia 2025 roku przygotowało spotkanie wolontariuszy i opiekunów SKC z terenu całej Diecezji.Szkolne Koło Caritas działająceprzy Szkole Podstawowej w Zawalowie miało zaszczyt kolejny już raz uczestniczyć w tej uroczystości.
Tego dnia w zamojskiej Katedrze odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE.Ks. Biskupa Diecezjalnego - Mariana Rojka.
Następnie uroczystość została przeniesiona do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe dla członków Szkolnych Kół Caritas. Wśród przygotowanych konkurencji były: slalom z piłką tenisową, wyścig z kozłowaniem piłki, przenoszenie piłki lekarskiej o wadze 1 kg, wyścig skokami zajęczymi, wyścig z przeskokami przez płotki.
Na zakończenie każdy z wolontariuszy otrzymał medal i słodki upominek. Opiekunom również zostały wręczone medale, statuetka i dyplom.
Jest to podziękowanie za ich czynny udział w tworzeniu i rozwoju SKC, owocną współpracę, wrażliwość, empatię, czas bezinteresownie poświęcony na rzecz niesienia dobra oraz energię i gotowość do działania na rzecz potrzebujących.
Dziękujemy, że mogliśmy wspólnie z innymi wolontariuszami z całej Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej świętować „DZIEŃ DOBRA” .
3
Ziemia – nasz wspólny dom
Dzień Ziemi to dobra okazja by na nowo uświadomić sobie jak wiele darów natury otrzymał człowiek i jak bardzo niszczy te dobra, oraz by na nowo rozbudzić w sobie troskę o naszą planetę. Z tej okazji 24 kwietnia 2025r. w naszej szkole odbyła się krótka, ale bardzo wymowna akademia w wykonaniu uczniów klas II i III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Poprzez swój występ przedszkolaki i uczniowie opowiedzieli o problemach, z jakimi mierzy się naturalne środowisko – zanieczyszczenie powietrza, odprowadzanie brudnych ścieków do rzek i jezior, wycinanie lasów czy nadmierna produkcja śmieci. Uświadomili nam również, jak każdy z nas może pomóc naszej planecie: segregując odpady, oszczędzając wodę i energię, ograniczając użycie plastiku czy mądrze korzystając z darów naszej Matki Ziemi.
Rozstrzygnięty został również Szkolny Konkurs „ Eko – zabawka”. Celem konkursu było promowanie postaw ekologicznych, uwrażliwianie na konieczność dbania o środowisko naturalne, pogłębianie wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska. Na konkurs wpłynęło 17 prac dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas II – VIII Szkoły Podstawowej w Zawalowie. Oceniano zgodność pracy z tematem, pomysłowość, estetyczność. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
Kategoria I – oddziały przedszkolne:
I miejsce – Aleksander Buchaj – Sobczak, Julia Kuczeruk, Gabriela i Emilia Paszt
II miejsce – Maja i Mikołaj Malec, Klaudia Kiszka, Oliwier i Wiktor Serafin
III miejsce – Michał Malec, Antoni Biernacki, Anna i Kacper Stoń
Kategoria II – klasy II- VIII:
I miejsce – Anna Winnik, Dawid Bronikowski
II miejsce – Dominik Winnik, Dawid Krzyś, Dawid Ogórek
III miejsce – Oliwier Krzyś, Nikola Kuźma, Piotr Stoń
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
21
Życzenia
Wielkanocne babeczki klasy 4 i 5
Uczniowie klasy 4 i 5 tuż przed Świętami Wielkanocnymi upiekli wielkanocne babeczki do koszyczka wielkanocnego.
Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale również cenna lekcja dotycząca symboliki wypieków, które trafią do święconki.Każdy również mógł wziąć swój wypiek do domu, aby skosztować go razem ze swoimi bliskimi podczas uroczystego śniadania wielkanocnego.
1Podczas swojej pracy uczniowie korzystali z pomocy zakupionych przez naszą szkołę z programu Laboratoria Przyszłości.
Wielkanocne babeczki
Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Z tej właśnie okazji dzieci 3- 4 letnie 11 kwietnia postanowiły upiec babeczki. Babka wielkanocna jest jednym z charakterystycznych i tradycyjnych ciast Świąt Wielkanocnych. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty potrzebne do wykonania babeczek. Przedszkolaki poznały etapy ich pieczenia wg przepisu, rozwijały samodzielność podczas wspólnego przygotowywania ciasta, mieszały, dodawały składniki. Zapach piekących się babeczek uniósł się po całej szkole. Po około 20 minutach dzieci ujrzały swoje rumiane, pachnące babeczki. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków. Było smacznie i wesoło. Celem takich zajęć jest nie tylko super zabawa, która nam towarzyszyła, ale także i przede wszystkim nauka przez działanie.
Szkolne Koło Caritas w okresie Wielkanocy
Marzeci kwiecień to pracowite miesiące dla wolontariuszy ze SKC w Zawalowie. Uczniowie chcąc pomóc w przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych włączyli się w dwie akcje Caritas Polska.
Pierwszą akcją była sprzedaż baranków i paschalików wielkanocnych, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Zawalowie oraz współpracując z Parafią – w Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Zawalowie jak i w Kaplicy w Koniuchach.
Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany osobom starszym, niepełnosprawnym i dzieciom z ubogich rodzin.
Drugą akcją była przedświąteczna zbiórka żywności pod hasłem „Tak. Pomagam”. Akcja ta odbyła się w sklepie spożywczym „ Stokrotka” w Miączynie. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy ogromną ilość artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania m.in. makaron, cukier, ryż, kasza jęczmienna i gryczana, olej, konserwy, herbata z których najuboższe rodziny z naszej parafii przygotują świąteczne posiłki.
10 kwietnia wolontariusze wraz z opiekunem SKC p. Dominiką Krzyś udali się do osób starszych i samotnych z naszej parafii z paczkami świątecznymi.
Szkolne Koło Caritas ma nadzieję, że otrzymane paczki były dla obdarowanych miłym przedświątecznym upominkiem.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Archiwum Aktualności
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie