Strona główna
Mistrz Ortografii w klasach I- III
13 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas I –III. Celem konkursu było doskonalenie poprawności ortograficznej, zachęcanie do zabawy z ortografią, kształtowanie czujności ortograficznej i posługiwania się w piśmie poprawną polszczyzną. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas I - III. Uczestnicy pisali dyktando i wykonywali ćwiczenia ortograficzne, które następnie zostały dokładnie sprawdzone przez komisję konkursową. Ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:
Trzeciomajowy kotylion
30 kwietnia 2024r. w naszej szkole został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczno – Techniczny pt: „Trzeciomajowy kotylion”. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, rozpoznawanie symboli narodowych, rozwijanie wyobraźni i umiejętności posługiwania się różnymi technikami. Konkurs skierowany był do dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I – III. Udział wzięło w nim 11 uczestników ( 8 uczniów i 3 dzieci z oddziału ). Oceniano staranność i estetykę wykonanej pracy. Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:
233 rocznica uchwalenia Komstytucji 3 Maja
Rocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja to ważne dla Polaków święto. W XVII wieku państwo polskie przeżywało poważny kryzys. Władza królewska była bardzo słaba, walki wewnętrzne niszczyły kraj, w rzeczywistości rządzili magnaci. Jednak w naszej historii nie brakowało ludzi, dla których ojczyzna stanowiła najwyższą wartość. Uchwalona przez Sejm Wielki konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą.
Dzień Ziemi 2024
Nowa galeria Dzień Ziemi 2024 została dodana do albumu fotograficznego
1
Spotkanie z dietetykiem
23 kwietnia 2024 r. w gościliśmy w naszej szkole specjalistkę w dziedzinie żywienia, panią dietetyk Martę Federowicz-Tomczyk z „Nature House” w Zamościu.
W zajęciach z dietetykiem wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I -VIII. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia, dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym oraz zapobieganie uzależnieniom od słodyczy i niezdrowych napojów. Zajęcia prowadzone były w formie interesującego wykładu połączonego z prezentacją i dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania.
Oliwier wyróżniony w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. Dary lasów, łąk i pól”
Uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt.”Dary lasów, łąk i pól”. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Głównym celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży świadomości ekologicznej, uświadomienie znaczenia piękna naturalnego oraz bogactwa flory naszych lasów, łąk i pól.
Akcja Żonkile
Ósmoklasiści w dniu 19 kwietnia 2024 r. wzięli udział w akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile”. Akcja „Żonkile” organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ma na celu propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim. Żonkil stał się symbolem pamięci wydarzeń z wiosny 1943 r. dzięki ostatniemu przywódcy zrywu Markowi Edelmanowi, który co roku składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta w rocznicę wybuchu powstania.
II miejsce w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W dniu 18 kwietnia 2024r. odbył się w Szkole Podstawowej w Miączynie Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym uczestniczyły szkoły z terenu gminy Miączyn. Celem konkursu było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z Miączyna, Zawalowa i Kotlic.
Wizyta w sklepie spożywczym
15 kwietnia uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do sklepu spożywczego. Jej celem było zapoznanie z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu- urządzeniami, towarem i jego ułożeniem na półkach. Dzieci miały okazję obserwować pracę sprzedawcy. Poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w sklepie. Z ogromnym zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki. Na zakończenie wycieczki dokonaliśmy drobnych zakupów w postaci słodkich przekąsek. Pamiętaliśmy także o stosowaniu form grzecznościowych.
Sukcesy w III Międzygminnym Turnieju Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia i Szkodliwości Nałogów
Dnia 11 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Miączynie odbył się III Międzygminny Turniej Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia i Szkodliwości Nałogów. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa w Miączynie wraz z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Urzędzie Gminy Miączyn.
Turniej odbywał się w dwóch grupach wiekowych:
Dzień Zdrowia 2024
Zdrowie to jedna z największych wartości człowieka, pozwala na pracę, radość i szczęście. Potrzebą naszych czasów jest wdrażanie i upowszechnianie współczesnych osiągnięć kultury zdrowotnej. Człowiek wykonujący ćwiczenia gimnastyczne, właściwie się odżywiający, dbający o higienę wzmacnia swoje zdrowie. W trosce o zdrowie pomocą służy nam Służba Zdrowia, która 7 kwietnia obchodzi swoje święto.
Kino wspomnień – projekcja bajek sprzed lat
8 kwietnia 2024 roku nasi ósmoklasiści mieli okazję zapoznać się ze starymi polskimi bajkami podczas „Kina wspomnień – projekcji bajek sprzed lat” – realizacji zadania z modułu I w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”
Najpierw nasi uczniowie przeprowadzili wśród swoich babć i dziadków oraz rodziców ankietę o bajkach z ich dzieciństwa, następnie wybrali kilka najczęściej powtarzających się tytułów.
„Od niteczki do czapeczki” – warsztaty przędzenia wełny
8 kwietnia miło nam było gościć panią Ewę Wojtyłę, która przeprowadziła warsztaty przędzenia wełny. Pani Ewa dokładnie omówiła procesy pozyskiwania i barwienia naturalnych włókien. Zaprezentowała podstawowe narzędzia (wrzeciono, kołowrotek, motowidło, szydełko, gręple ręczne) używane podczas przędzenia wełny. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia w praktyce jak ich prababcie samodzielnie wytwarzały włóczki, następnie tkaniny i ubrania. W praktycznej części spotkania dzieci rozczesywały wełnę, mieszały kolorowe włókna, a także uczyły się prząść na kołowrotku.
„DZIEŃ DOBRA CARITAS” – radosne święto dziękczynienia
W Niedzielę Miłosierdzia obchodzony jest Dzień Dobra czyli Patronalne Święto Caritas, wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas! W tym roku „Dzień Dobra” obchodzony był pod hasłem „obDARowani”.
Z tej okazji w piątek 4 kwietnia 2024 roku Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej przygotowało spotkanie wolontariuszy i opiekunów SKC z terenu całej Diecezji. Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej w Zawalowie miało zaszczyt kolejny już raz uczestniczyć w tej uroczystości.
Wielkanocne babeczki i chlebki klasy 8
Uczniowie klasy 8 tuż przed Świętami Wielkanocnymi upiekli wielkanocne babeczki oraz chlebki do koszyczka wielkanocnego.
Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale również cenna lekcja dotycząca symboliki wypieków, które trafią do święconki.Każdy również mógł wziąć swój wypiek do domu, aby skosztować go razem ze swoimi bliskimi podczas uroczystego śniadania wielkanocnego.
Szkolne Koło Caritas w okresie Wielkanocy
Marzec był pracowitym miesiącem dla wolontariuszy ze SKC w Zawalowie. Uczniowie chcąc pomóc w przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych włączyli się w dwie akcje Caritas Polska.
Pierwszą akcją była sprzedaż baranków i paschalików wielkanocnych, która odbywała się w Szkole Podstawowej w Zawalowie oraz współpracując z Parafią – w Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Zawalowie jak i w Kaplicy w Koniuchach.
Szkolny konkurs „Pisanka Wielkanocna”
Szkolny konkurs „Pisanka Wielkanocna” zakończył się wielkim sukcesem, przyciągając liczne talenty z różnych grup wiekowych. Uczestnicy zaprezentowali imponujące umiejętności oraz niesamowitą kreatywność w dekorowaniu własnoręcznie wykonanych pisanek.
Pisanki zostały wykonane w różnorodnych technikach i stylach, od tradycyjnych po nowoczesne, wykorzystujące nietypowe materiały i inspiracje. Ocena wszystkich prac i wyłonienie laureatów nie było łatwym zadaniem dla jury, jednak udało się wybrać zwycięzców, którzy wyróżnili się szczególną pomysłowością i rzemiosłem.
Wiosna – ach to ty!
Pierwszy dzień wiosny to magiczny moment, kiedy przyroda budzi się do życia po długiej, zimowej drzemce. Jest to czas symbolizujący nadejście cieplejszych dni, kwitnienie roślin i powrót żywych kolorów do naszego otoczenia.
Tradycyjnie 21 marca uczniowie klas I-VIII ochoczo wyruszyli ze szkoły aby topić reprezentującą zimę Marzannę - kukłę wykonaną z siana i bibuły. Podczas tego radosnego wydarzenia uczniowie śpiewali wiosenne piosenki po czym wrzucili Marzannę do strumyka, aby symbolicznie powitać początek ciepłej i słonecznej pory roku.
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 23.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych