Strona główna
Szkolny Konkurs Świąteczny
Zgodnie ze szkolną tradycją, Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny konkurs bożonarodzeniowy „Betlejemska Szopka”. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i umiejętności artystycznych uczniów i przedszkolaków, kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz zacieśnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne działanie.
Piernikowe chatki klasy IV
Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie z klasy IV postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły.
W radosnej atmosferze uczniowie przygotowali ciasto na pierniki, wałkowali na równe placuszki, z których następnie wycinali piernikowe elementy przy pomocy sprzętów kuchennych pozyskanych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Następnie rozpoczęło się wielkie dekorowanie. Powstały piękne, kolorowe i pachnące piernikowe chatki.
Szkolne Koło Caritas w okresie przedświątecznym
Grudzień był pracowitym miesiącem dla wolontariuszy ze SKC w Zawalowie. Uczniowie chcąc pomóc w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia włączyli się w dwie akcje Caritas Polska.
Pierwszą akcją była sprzedaż Świec Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, która odbywała się w Szkole Podstawowej w Zawalowie oraz przy współpracy z Parafią – w Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Zawalowie.
Pieczenie świątecznych pierników
Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków. 10 grudnia dzieci 5 i 6 letnie oraz uczniowie klas II - III postanowili wnieść do szkoły ten magiczny zapach. W miłej i nieco gwarnej atmosferze uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali ciasto na pierniki. Dzieląc się na mniejsze grupy byli odpowiedzialni za poszczególne zadania: wycinanie pierników z foremek, mierzenie czasu pieczenia. Gdy ostygły pierniczki wszyscy zabrali się za ich dekorowanie. Po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Wykorzystano do tego sprzęt pozyskany w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Kulinarna zabawa sprawiła uczniom wiele radości, a jednocześnie pozwoliła na utrwalenie tradycji świątecznych.
SZKOLNY KONKURS WIEDZY „CZY ZNASZ SWOJE PRAWA?”
10 grudnia 2024 roku w naszej szkole podsumowano szkolny konkurs wiedzy o tematyce związanej z prawami dziecka pt. „Czy znasz swoje prawa”.
Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VIII. Zadania konkursowe obejmowały prawa dziecka zapisane w Konwencji o prawach dziecka.
Kategoria klas IV-VI
I miejsce – Małgorzata C. (kl. VI)
Ozdoby choinkowe z drukarki 3D
Jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest ubieranie choinki. Świąteczne drzewko klasy IV w tym roku zyskało niezwykłe ozdoby. Zostały wykonane przez uczniów przy pomocy drukarki 3D zakupionej przez naszą szkołę w ramach Laboratoriów Przyszłości. Uczniowie zapoznali się z zasadą działania i obsługą drukarki 3D.
XXV ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS „TAK. POMAGAM!”
Boże Narodzenie to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.
Do nich w ogromnej mierze kierowana była akcja „TAK. POMAGAM !”, która odbyła się 07.12.2024r. w sklepie „Stokrotka” w Miączynie.
Mikołajki
W ramach tegorocznych Mikołajek klasy II- VIII oraz oddziały przedszkolne wybrały się do kina ,,Stylowy” w Zamościu na seans filmowy pt. ,,Vaiana 2”. Wszystkie dzieci z ciekawością oglądały animowany film przygodowy, którego bohaterka wyruszyła w podróż po dalekich wodach Oceanii. Następnym punktem naszego wyjazdu była degustacja pizzy w ,,Stopiątce”, gdzie każdy mógł napełnić swój brzuszek. Chociaż dzień upłynął nam bardzo szybko był wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w sympatycznej i nieco świątecznej atmosferze.
„Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska”
W dniach od 04.11.2024 r. do 29.11.2024 r. w naszej szkole zorganizowana została zbiórka suchej i mokrej karmy dla podopiecznych schroniska w Zamościu pod hasłem „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska”.
Uczniowie klasy II i III wraz z opiekunami p. Justyną Danilewicz i p. Dominiką Krzyś dostarczyli do schroniska zebraną karmę. Dzieci dowiedziały się jak wiele pracy muszą wykonywać osoby zatrudnione w schronisku oraz ile miłości w sobie musi mieć taki człowiek.
Magiczny dzień w naszej szkole
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla staropolskiej tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Przedszkolaki oraz uczniowie klas II-VIII wspólnie obchodzili ten dzień 28 listopada. Dzieci podczas wróżb dowiedziały się, jakie imiona noszą ich przyszli wybrankowie, co czeka ich w niedalekiej przyszłości, jaki zawód będą wykonywały oraz które z nich jako pierwsze weźmie ślub. Bawiły się przy skocznej muzyce z balonami oraz chustą animacyjną. Tajemnicze dekoracje w salach wprowadziły wszystkich w odpowiedni nastrój, dzięki czemu każdy mógł poczuć magię wróżb.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
„Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
Żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.”
(autor nieznany "Piosenka o misiu")
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie oraz inne przytulanki wypełniły całą salę gimnastyczną, które przybyły ze swoimi małymi właścicielami, żeby się pobawić i świętować. W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia 25 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas II – III uczestniczyli we wspólnej zabawie w misiowej krainie.
KOLOROWY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Ostatni tydzień, od 18 do 22 listopada 2024 r., był w naszej szkole „Kolorowym Tygodniem Życzliwości", który miał wzbudzić pozytywne emocje i uwrażliwić na wzajemną życzliwość. Głównym celem akcji było uświadomienie jak ważne są zwyczajne gesty takie jak: uśmiech i miłe słowo. Wszyscy przyłączyli się do akcji – uczniowie, nauczyciele i personel.
Dzień Kredki w oddziale przedszkolnym
22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Kredki”. Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małego dziecka. Do tego uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki najmłodsi mogły wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą. Dzień upłynął im wesoło i zdecydowanie kolorowo, o czym świadczą zdjęcia przedstawione poniżej.
Dzień Praw Dziecka w oddziale przedszkolnym
Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym,
że dziecko to także człowiek, tyle, że jeszcze mały.
Janusz Korczak
20 listopada to szczególny dzień, rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego momentu! Rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, to okazja, aby w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. Oddział przedszkolny, zarówno maluszki i starszaki miały okazję poznać swoje prawa. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt.,, Karolek oraz prawa i obowiązki dziecka”. Każdy przedszkolak wybrał odpowiednią dla siebie kolorowankę, przedstawiającą ich prawa. Z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach oraz wypowiadały się na temat swoich praw i obowiązków. Słuchały krótkich opowiadań, które rozjaśniły im trudne słowa. Maluszki wykonały drzewko prawi sk
Podziękowanie od Prezydenta RP - Narodowe Czytanie 2024
Szkoła Podstawowa w Zawalowie otrzymała list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w Narodowym Czytaniu oraz okolicznościowy egzemplarz „Kordiana” Juliusza Słowackiego z dedykacją i podpisem Pary Prezydenckiej.
Dzień Tabliczki Mnożenia
15 listopada 2024 roku społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie uczyli się matematyki przez zabawę. Mieli również okazję sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia i zmierzyć się z presją czasu rozwiązując egzamin online. Pomyślny wynik uprawniał do tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia. „Egzamin” można było również zdać w czasie przerw międzylekcyjnych odpowiadając na 5 wylosowanych pytań. W rolę egzaminatorów wcieli się wybrani uczniowie, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zaplanowanych na ten dzień inicjatywach. Ku wielkiemu zaskoczeniu dzieci okazało się, że matematyka też może być „fajna”.
ŚNIADANIE DAJE MOC
„Balon bez powietrza nigdzie nie poleci, samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki.”
Śniadanie to niewątpliwie najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 13 listopada bieżącego roku dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas II – III wzięły udział w corocznej akcji ŚNIADANIE DAJE MOC. Celem tego ogólnopolskiego programu edukacyjnego jest ugruntowanie w dzieciach wiedzy na temat prawidłowego żywienia oraz zwiększanie świadomości na temat roli śniadania w diecie dziecka. Śniadanie poprzedziliśmy krótką pogadanką, dzięki której dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz przypomniały reguły zachowania się przy stole. Wszystkie dzieci z pomocą swoich wychowawców przygotowały w
106 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości i przypadającej w tym roku 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 8 listopada 2024 roku odbył się w naszej szkole apel, aby w sposób uroczysty uczcić ten wyjątkowy dzień, jakże ważny dla wszystkich Polaków. Uczniowie pod kierunkiem p. Doroty Stoń, p. Dominiki Krzyś i p. Justyny Danilewicz przygotowali montaż słowno-muzyczny. Chcieli w ten sposób przybliżyć swoim koleżankom i kolegom wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W swoim wystąpieniu uczniowie przypomnieli również najistotniejsze fakty związane z dążeniem Polaków o odzyskanie niepodległości. Dialogi uczniów były ozdobione recytowaną poezją i myślami Józefa Piłsudskiego, wybitnego twórcy Polski niepodległej. Występujący młodzi artyści przybliżyli drogi Polaków do odzyskania niepodległości oraz znaczenie święta, które co roku obchodzimy 11 listopada
„Szkoła do hymnu” 2024
Już po raz kolejny społeczność naszej szkoły, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku był to piątek, 8 listopada. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 23.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych