Kartka wielkanocna wykonana przez Roksanę B. z klasy V została nagrodzona w konkursie plastycznym pt. „Wielkanocna kartka ze zwierzętami z zamojskiego ZOO” zorganizowanym przez ZOO w Zamościu. Komisja konkursowa spośród 219 prac wybrała i nagrodziła 16 kierując się następującymi kryteriami: zgodność pracy z tematem konkursu, estetyka, pomysłowość i oryginalność oraz ogólne wrażenie pracy.
Aktualności z życia szkoły
Nagroda dla Roksany
KIERMASZ WIELKANOCNY
W dniach 11.04.2019 r. - 14.04.2019 r. Szkoła Podstawowa w Zawalowie zorganizowała Kiermasz Wielkanocny w kościele parafialnym. Można było kupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców z naszej szkoły. Na barwnym stole można było znaleźć: stroiki, ozdoby z papierowej wikliny, pisanki, zajączki, kurczaki itp. Prace przeznaczone na kiermasz cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych.
Tym, którzy odwiedzili nasz kiermasz dziękujemy i zapraszamy na kolejny.
Szkolny Konkurs Plastyczny „Przestrzenna piramida zdrowego żywienia”
W ramach Programu „Trzymaj Formę!” w naszej szkole został przeprowadzony Szkolny Konkurs Plastyczny „Przestrzenna piramida zdrowego żywienia”. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VIII. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i wykonali bardzo ciekawe, różnorodne i staranne prace. Celem przedsięwzięcia było propagowanie zdrowego i świadomego odżywiania. Każda klasa wykonywała jedną piramidę. Z dostarczonych prac powstała wspaniała wystawa.
Rozstrzygnięcie nastąpiło 5 kwietnia 2019 r. podczas szkolnych obchodów Dnia Zdrowia 2019. Komisja konkursowa oceniła wykonane piramidy i postanowiła przyznać wszystkim klasom I miejsca, za które otrzymały one statuetki.
Wyjazd do Nieledwi i Trzeszczan
W dniu 4 kwietnia 2019 roku dzieci z przedszkola i uczniowie naszej szkoły uczestniczyły w wyjeździe do Zakładu Przetwórstwa Owoców i Warzyw w Nieledwi, gdzie zapoznali się z kolejnymi etapami produkcji soków. Tego samego dnia odwiedzili oni także Obserwatorium Astronomiczne w Trzeszczanach, w którym obserwowali niebo za pomocą teleskopu.
Edu Targi – spotkanie edukacyjne
W dniu 1 kwietnia 2019 roku uczniowie z klas VII–VIII uczestniczyli w targach edukacyjnych „Zawodowy strzał w 10–wybierz swoją przyszłość” zorganizowanych w hali OSiR w Zamościu przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Prezydentem Miasta Zamość. Celem przedsięwzięcia była pomoc uczniom w wyborze dalszej drogi edukacyjnej oraz podnoszenie świadomości dorosłych (rodziców, doradców zawodowych) wspierających młodych ludzi w tych wyborach życiowych na temat ich roli w procesie planowania dalszej kariery edukacyjnej i zawodowej absolwenta szkoły podstawowej. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą blisko 30 szkół ponadpodstawowych, poznania specyfiki kształcenia w 67 różnych zawodach. Targom towarzyszył bardzo bogaty program oprócz prezentacji szkół odbyły się występy, pokazy i konkursy.
NASZE UCZENNICE NA IV FESTIWALU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
W piątek 29 marca 2019 r. Szkoła Podstawowa w Zawalowie brała udział w IV Festiwalu Piosenki Patriotycznej „NASZE MAŁE OJCZYZNY” zorganizowanym przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zamościu. Wystąpiło około 70 uczniów z ponad 50 szkół podstawowych i gimnazjalnych. Festiwal rozpoczął występ Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzny w pięknych strojach ludowych.
Nasze uczennice: Oktawia (kl. IV), Roksana (kl. V), Patrycja (kl. VII) i Wanessa (kl. VIII) godnie reprezentowały szkołę utworem „Rogatywka”.
Gośćmi specjalnymi Festiwalu były zespoły z Dunajowiec oraz Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Jury w składzie Katarzyna Figura i Joanna Bilska-Pawłowska z Zamojskiego Domu Kultury oceniało występy w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły i duety.
Podziękowanie dla naszych wolontariuszy
Powitanie Wiosny – Dzień Samorządności
W naszej szkole dzień 21 marca rozpoczął się niezwykle. Już przed ósmą rano pani dyrektor przekazała władzę i opiekę nad szkołą przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego. „Nowy dyrektor” przedstawił „odmienioną” kadrę pedagogiczną, a następnie punktualnie o 8:00 rozpoczęły się lekcje. Uczniowie aktywnie i z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez starszych kolegów i koleżanki. Po zajęciach w salach lekcyjnych przyszedł czas na zajęcia plastyczno – techniczne pod kierunkiem wychowawców. Dzieci z oddziału przedszkolnego kolorowały „Panią Wiosnę”. Uczniowie z klas I–V przygotowały plakaty przedstawiające zwiastuny wiosny oraz wiosnę w sadzie i ogrodzie. Starsi uczniowie rozwijali swoje umiejętności literackie pisząc opowiadanie rozpoczynające się od słów ”Pewnego wiosennego poranka….” oraz wiersz pt. „Wiosna w moim sercu”. Wspólne spotkanie na korytarzu szkolnym było doskonałym miejscem na zaprezentowanie prac wykonanych przez poszczególne klasy oraz czasem na prezentację Marzanny.
Dzień Samorządności zakończył się spacerem po miejscowości połączony z topieniem Marzanny–Zimowej Panny.
„Dobrze Cię widzieć”- Ogólnopolska Kampania Społeczna
W ramach projektu „Bezpieczna droga” realizowanego przez Fundację Narodowego Dnia Życia współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali kamizelki odblaskowe. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży. Wychowawcy z klas I–III przeprowadzili zajęcia pt. „Dobrze Cie widzieć po drugiej stronie ulicy”, natomiast w klasach IV–VIII pt. „ Dobrze Cię widzieć–każdy z nas jest niepowtarzalny”. Celem zajęć było ugruntowanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w ruchu ulicznym oraz zbudowanie pozytywnego obrazu siebie, doskonalenie umiejętności samooceny oraz zintegrowanie grupy dzieci.
ŚWIATOWY DZIEŃ KONSUMENTA
15 marca obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta znany też jako Światowy Dzień Praw Konsumenta. Po raz pierwszy obchody odbyły się w 1983 roku w rocznicę przemówienia prezydenta Johna Kennedy`ego wygłoszonego w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Dotyczyło ono projektu ustawy o ochronie praw konsumenta.
Wówczas prezydent sformułował cztery podstawowe prawa konsumentów:
- do informacji
- do wyboru
- do bezpieczeństwa
- do reprezentacji.
Z jego ust padło wtedy znane stwierdzenie : "Konsumenci to my wszyscy".
W Polsce Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest oficjalnie od roku 2000.
Z okazji Światowego Dnia Konsumenta uczniowie klas IV-VIII w ramach XIII edycji programu „Trzymaj Formę!” obejrzeli prezentację „Jak czytać etykiety?”. Miała ona na celu zwrócenie uwagi na to jakich informacji dostarczają nam etykiety.
Kwesta na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych
10 marca 2019 roku wolontariusze z naszej szkoły (Oliwia M.-kl.III, Kamil O. kl.IV, Jakub K.- kl.VI, Patrycja B. – kl.VII, Dominik B. – kl.VIII. Aleksandra G. – kl.VIII, Eliza P.-kl.VIII, Wanessa R. – kl. VIII, Damian S. – kl. VIII, Kevin V.- kl.VIII) przeprowadzili kwestę przy kościele parafialnym w Zawalowie i przy kaplicy w Koniuchach w ramach Kampanii Społecznej „Pola Nadziei”. Podczas zbiórki uczniowie wręczali parafianom własnoręcznie wykonane żonkile – symbol jedności z osobami dotkniętymi chorobą nowotworową. Dzięki ofiarności ludzi o dobrym i wrażliwym sercu udało nam się uzbierać 590,86 zł, kwota została przekazana Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli swój czas i pracę w pomyślność przeprowadzonej akcji.
Dzień Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy VIII pod opieką opiekuna Samorządu Uczniowskiego przygotowali koncert życzeń dla pań i koleżanek. Przewodniczący Szkoły powitał wszystkie panie i złożył im najserdeczniejsze życzenia w imieniu męskiej społeczności szkoły, a następnie przekazał głos swoim kolegom. Chłopcy w formie słowno – muzycznej kierowali ciepłe słowa do mam, babć, pań w szkole, sióstr i koleżanek – zauważając i doceniając rolę kobiet w każdej grupie społecznej.
Z gorącymi życzeniami uczniowie wręczyli paniom kwiaty, a przedstawiciele Rady Rodziców przekazali wszystkim dzieciom upominki.
III miejsce w I Międzygminnym Turnieju Wiedzy o Szkodliwości Nałogów
28 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej w Miączynie odbył się I Międzygminny Turniej Wiedzy o Szkodliwości Nałogów. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe z terenu Gminy Miączyn i Gminy Werbkowice. Do rywalizacji przystąpiły szkoły z: Gdeszyna, Kotlic, Miączyna, Niewirkowa i Zawalowa oraz Werbkowic i Sahrynia. Drużyny z podziałem na grupy wiekowe: kl. I-IV i V-VIII prezentowały swoją wiedzę w pięciu konkurencjach, wykazując się wiedzą z zakresu profilaktyki uzależnień oraz zdrowego stylu życia.
Naszą szkołę reprezentowali :
- grupa wiekowa kl. I – IV (Marcin B.- kl.II, Oliwia M. – kl.III, Michał O. – kl.IV),
- grupa wiekowa kl. V – VIII (Roksana B. – kl.V, Patrycja B. – kl.VII, Damian S. – kl.VIII)
W kategorii klas I-IV nasza drużyna wywalczyła III miejsce.
Uczestnicy Turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Miączyn.
XIX edycja Akcji „ Góra Grosza”
W dniach od 26 listopada 2018 r. do 2 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA".
Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom z siedzibą w Warszawie. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą zbliżone do domu rodzinnego.
Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do tej akcji.
Zbierając grosz do grosza w sumie uzyskaliśmy kwotę 65,45zł.
Samorząd Uczniowski zebrane pieniądze policzył, odpowiednio posortował i zapakował według instrukcji, a następnie wysłał na adres Towarzystwa Nasz Dom.
Udział w akcji miał na celu uświadomienie uczniom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.
Podczas szkolnego apelu opiekun Samorządu Uczniowskiego podziękował wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji, za ich dobre serce, wrażliwość na krzywdę innych oraz chęć niesienia pomocy.
Szopki bożonarodzeniowe – uczniowie nagrodzeni
Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski ogłosił „Szkolny Konkurs Świąteczny”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu szopki bożonarodzeniowej dowolną techniką. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, kreatywności i zdolności artystycznych dzieci. Nasi uczniowie spisali się na medal. Wykonali bardzo ciekawe prace konkursowe, włożyli dużo pracy i zaangażowania oraz wykazali się pomysłowością w doborze materiałów i elementów dekoracyjnych. Komisja Konkursowa miała bardzo trudne zadanie.
Nagrodziła wszystkich uczniów i przyznała I i II miejsca:
- Dawid B. kl. I – I miejsce,
- Jakub K. kl. VI – I miejsce,
- Marcin, Roksana i Patrycja B (rodzeństwo) kl. II, V, VII – I miejsce,
- Adam, Ania, Aniela i Agata K (rodzeństwo) kl. 0, II, III – I miejsce,
- Oliwia M. kl. III – II miejsce,
- Maja, Ania i Bartek W. (rodzeństwo) kl. 0, II, III – II miejsce.
Wszyscy wykonawcy szopek bożonarodzeniowych otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i upominki.
Marcin nagrodzony, Jakub wyróżniony przez ZOO w Zamościu
ZOO w Zamościu – organizator konkursu na recyklingową ozdobę choinkową docenił wkład w pracę i zaangażowanie naszych uczniów. W dniu 10 grudnia 2018 roku spośród nadesłanych 138 prac została nagrodzona praca Marcina B. z klasy II, a ozdoba Jakuba K. z klasy VI otrzymała wyróżnienie. Ponadto naszą szkołę reprezentowały prace wykonane przez: Małgorzatę C. (klasa 0), Wiktorię C. (klasa II), Roksanę B. (klasa V) i Patrycję B. (klasa VII). Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów odbyło się 17 grudnia 2018 roku w zamojskim ZOO.
Mikołajkowe Warsztaty Plastyczne
13 grudnia 2018 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie odbyły się Mikołajkowe Warsztaty Plastyczne, podczas których uczniowie przygotowali ozdoby świąteczne. Naszą szkołę reprezentowały: Oktawia z kl. IV, Roksana z kl. V i Patrycja z kl. VII. Celem warsztatów było rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia, wyobraźni plastycznej i kultywowanie polskiej tradycji świątecznej.
W warsztatach uczestniczyły trzyosobowe zespoły reprezentujące gimnazja z Grabowca i Miączyna oraz szkoły podstawowe z Niewirkowa, Zawalowa, Horyszowa, Kotlic i Miączyna. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolnej ozdoby świątecznej w ciągu 1,5 godziny z wykorzystaniem żarówki oraz z udostępnionych przez organizatora materiałów. Po warsztatach prace zostały wyeksponowane w świetlicy szkolnej, następnie uczestnicy mogli zabrać wykonane dekoracje do swoich szkół.
Czy znasz swoje prawa? – II edycja konkursu szkolnego
11 grudnia 2018 roku nastąpiło rozstrzygnięcie II edycji szkolnego konkursu skierowanego do uczniów klas IV-VIII o prawach dziecka i ucznia pod hasłem Czy znasz swoje prawa? Celem konkursu było popularyzowanie i utrwalanie wiedzy z zakresu praw i obowiązków dziecka oraz zwiększenie wiedzy i świadomości dzieci o przynależnych im prawach i obowiązkach.
Konkurs miał formę pisemnego testu, sprawdzającego przede wszystkim znajomość podstawowych praw i obowiązków dziecka zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka i statucie naszej szkoły.
Zwycięzcami zostali:
- Patrycja (kl. VII) – I miejsce
- Wanessa (kl. VIII) - II miejsce
- Aleksandra (kl. VIII), Damian (kl. VIII) – III miejsce
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali drobne upominki związane z zbliżającym się Bożym Narodzeniem, natomiast zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Loteria Fantowa na rzecz Hospicjum Santa Galla
29 listopada podczas dyskoteki andrzejkowej uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zorganizowali i przeprowadzili loterię fantową, z której dochód zostanie przekazany Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Loteria była kolejną formą współpracy (oprócz zbiórki plastikowych nakrętek i makulatury) naszej szkoły podjętej w ramach kampanii „Pola Nadziei”, której głównym celem jest pozyskiwanie funduszy na rzecz chorych oraz propagowanie idei hospicyjnych.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Anną Ciastoch dziękują wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu loterii, jak również wszystkim, którzy nie oszczędzali pieniędzy na losy.
Podsumowanie XI edycji konkursu plastycznego „Bezpieczni na drodze”
Nasza szkoła brała udział w XI edycji konkursu plastycznego pt. „Bezpieczni na drodze”. Celem konkursu było przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i rowerzysty. Z naszej szkoły wysłaliśmy 2 prace. Praca Wiktorii z klasy II została wybrana do kalendarza BRD na rok 2019, natomiast praca Marcina z klasy II pojawiła się na okładce kalendarza.
W dniu 6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu odbyło się wręczenie nagród połączone z otwarciem Gminnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Rozpoczynając spotkanie podsumowujące konkurs Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu podziękował wszystkim uczniom za uczestnictwo w konkursie, a nauczycielom, rodzicom za merytoryczną opiekę w przeprowadzeniu konkursu. Przedstawił różne formy działania w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego podejmowane przez WORD w Zamościu. Następnie uczniowie Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu zaprezentowali inscenizację i piosenki dotyczące ruchu drogowego. Laureaci konkursu plastycznego ”Bezpieczni na drodze” otrzymali nagrody w postaci kalendarzy, kamizelek, dyplomów oraz plecaków z logo WORD i odblaskowym motywem. Opiekun prac plastycznych uczniów otrzymał dyplom za merytoryczne przygotowanie uczniów do konkursu dyplom oraz opaskę odblaskową. Szkoła Podstawowa biorąca udział w konkursie otrzymała dyplom, a także kalendarz na 2019 r.
Serdecznie gratulujemy Wiktorii i Marcinowi oraz życzymy dalszych sukcesów.
Archiwum Aktualności