Marcowe spotkania z Ignacym poświęcone były komunikacji międzyludzkiej. Uczniowie wskazali cechy dobrego mówcy i dobrego słuchacza. Określili jakie czynniki utrudniają a jakie ułatwiają odbiór informacji. Szczególną uwagę zwrócili na komunikację niewerbalną, kiedy nasza postawa, gesty czy wyraz twarzy mówią więcej niż słowa. Ciekawostką okazała się informacja dotycząca popularnych, pozytywnych gestów w Polsce, które w obcych krajach odbierane są jako obraźliwe, wulgarne lub niestosowne.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji o języku migowym, a także mieli możliwość nauczenia się podstawowych zwrotów w tym języku.
Najwięcej emocji wzbudziło poznawanie pisma Braille’a. Ósmoklasiści poznali podstawę systemu zapisywania liter, cyfr i znaków szczególnych. Odkryli, że nazwy na opakowaniach lekarstw zapisane są również pismem Braille’a. Spróbowali zapisać swoje imię i nazwisko pismem dla niewidomych.
Wbrew pozorom w dzisiejszych czasach komunikacja międzyludzka staje się coraz trudniejszą sztuką. W świecie zdominowanym przez Internet ludzie mają ogromne trudności z bezpośrednim nawiązywaniem kontaktów jak również z komunikowaniem się w życiu codziennym.